Instant SSL

Blog

Gdzie znajdzie zastosowanie gąbka akustyczna?

Sierpień 19, 2021

Szukanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że nasze życie ciągle staje się wygodniejsze. Trzeba jednak przyznać, że często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną moc mają nawet małe rzeczy, które nas otaczają, a których na co dzień nie dostrzegamy. Jednym z produktów, które dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu może być zaliczany do kategorii rewolucyjnych, jest tworzona przez nas pianka Rebond. Co warto wiedzieć o tym produkcie? I gdzie znajduje on swoje zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Pianka wtórnie spieniona a ochrona środowiska

Maj 10, 2021

Pianka wtórnie spieniona ma zróżnicowane parametry oraz właściwości, które pozwalają na jej zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki procesowi ponownej obróbki, zwanej rebound, pianka wolna jest od szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana do produkcji mebli tapicerowanych.

Więcej

Co można wygłuszać pianką wtórnie spienioną?

Marzec 13, 2021

Ogólnie jako ludzie zdecydowanie bardziej lubimy ciszę niż hałas. To raczej oczywiste. Do tego hałas, bez względu na pochodzenie, nie jest dla nas korzystny również ze względów zdrowotnych. Jednak często korzystamy z różnego rodzaju materiałów wygłuszających nie z powodów zdrowotnych, ale raczej dlatego, że cenimy sobie komfort i lubimy przebywać w warunkach, w których czujemy się dobrze, czyli właśnie komfortowo.

Więcej

Jak tworzy się maty do hodowli roślin?

Styczeń 11, 2021

W przypadku hodowli niektórych roślin szczególne zastosowanie mają maty wykonane z pianki wtórnie spienionej. Jak wygląda proces ich produkcji oraz gdzie dokładnie się sprawdzają?

Więcej

Jak sprawdza się pianka wtórnie spieniona jako podkład pod drogi, silniki, maszyny, szyny kolejowe?

Grudzień 15, 2020

Pianka wtórnie spieniona to nowoczesna pianka poliuretanowa, która praktycznie wywodzi się z pianki tradycyjnej, stosowanej przez tapicerów, ale o całkiem odmiennych cechach użytkowych. Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdza się pianka wtórnie spieniona jako podkład pod drogi, silniki, maszyny, szyny kolejowe przypomnijmy sobie najważniejsze cechy tego nowoczesnego tworzywa.

Więcej

Jak wygłuszyć samochód pianką PUR?

Listopad 4, 2020

Wygłuszanie samochodów to bardzo ciekawy temat. Przeważnie taki zabieg stosuje się w celu podniesienia komfortu użytkowania, czyli podróżowania samochodem. Czasem też wygłuszenie jest potrzebne podczas naprawy czy remontu pojazdu. Ale wygłuszenie ma również niesamowity wpływ na podniesienie jakości dźwięku w systemie car audio, zatem ma również takie dość zaskakujące dla wielu osób zastosowanie. Na czym dokładne polega wygłuszenie samochodu? I dlaczego często do tego zabiegu stosuje się piankę PUR?

Więcej