Instant SSL

Blog

Jak dobrze wyciszyć biuro, halę i mieszkanie?

Listopad 15, 2021

Izolacja akustyczna w mieszkaniu, biurze czy na różnego rodzaju halach jest niezwykle ważna. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają na skuteczne wyciszenie wnętrz. Jednym z produktów, które coraz bardziej zyskują na popularności, jest pianka poliuretanowa, która jest kojarzona przede wszystkim z materiałem przeznaczonym do uszczelniania okien i drzwi czy tworzenia termoizolacji poprzez uszczelnienie dachu. W dzisiejszym wpisie omówimy, czym się charakteryzuje pianka PUR i dlaczego warto z niej skorzystać, aby dobrze wyciszyć mieszkanie, biuro czy halę.

Więcej

Jakiej gąbki używa się do produkcji materaców?

Listopad 12, 2021

Dobór odpowiednich materiałów przy produkcji materaców ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa bezpośrednio na późniejszy komfort ich użytkowania, a także wytrzymałość i trwałość. Tylko wysokiej jakości wypełnienia będą w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom użytkowników. Dlatego też materace powstają wyłącznie z odpowiednio dobranych gąbek (pianek) do produkcji mebli tapicerowanych. Jedną z nich jest pianka do mebli typu R. Przekonaj się, jakimi właściwościami się charakteryzuje.

Więcej

Gdzie znajdzie zastosowanie gąbka akustyczna?

Sierpień 19, 2021

Szukanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że nasze życie ciągle staje się wygodniejsze. Trzeba jednak przyznać, że często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną moc mają nawet małe rzeczy, które nas otaczają, a których na co dzień nie dostrzegamy. Jednym z produktów, które dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu może być zaliczany do kategorii rewolucyjnych, jest tworzona przez nas pianka Rebond. Co warto wiedzieć o tym produkcie? I gdzie znajduje on swoje zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Pianka wtórnie spieniona a ochrona środowiska

Maj 10, 2021

Pianka wtórnie spieniona ma zróżnicowane parametry oraz właściwości, które pozwalają na jej zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki procesowi ponownej obróbki, zwanej rebound, pianka wolna jest od szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana do produkcji mebli tapicerowanych.

Więcej

Co można wygłuszać pianką wtórnie spienioną?

Marzec 13, 2021

Ogólnie jako ludzie zdecydowanie bardziej lubimy ciszę niż hałas. To raczej oczywiste. Do tego hałas, bez względu na pochodzenie, nie jest dla nas korzystny również ze względów zdrowotnych. Jednak często korzystamy z różnego rodzaju materiałów wygłuszających nie z powodów zdrowotnych, ale raczej dlatego, że cenimy sobie komfort i lubimy przebywać w warunkach, w których czujemy się dobrze, czyli właśnie komfortowo.

Więcej

Jak tworzy się maty do hodowli roślin?

Styczeń 11, 2021

W przypadku hodowli niektórych roślin szczególne zastosowanie mają maty wykonane z pianki wtórnie spienionej. Jak wygląda proces ich produkcji oraz gdzie dokładnie się sprawdzają?

Więcej