Instant SSL

Blog

Do czego można wykorzystać piankę PE?

Maj 10, 2022

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które można wykorzystywać do wykonywania izolacji termicznych czy akustycznych. Wielu osobom trudno zdecydować się na odpowiedni. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością pianka poliuretanowa. Co warto wiedzieć na jej temat, czym się charakteryzuje oraz gdzie i do czego można ją stosować?

Więcej

Czym charakteryzują się sztywne pianki poliuretanowe?

Luty 16, 2022

W ostatnich latach pianki poliuretanowe stale zyskują na popularności. Wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z materiałem przeznaczonym do ocieplania budynków. W rzeczywistości jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Wyróżniamy też pianki pod panele, pianki pod meble czy pianki do wyciszania samochodów. Z uwagi na mnogość ich zastosowań, na rynku dostępne są różne rodzaje produktów. W dzisiejszym wpisie skupimy się na sztywnych piankach poliuretanowych. Czym się wyróżniają i gdzie znajdują zastosowanie?

Więcej

Jak dobrze wyciszyć biuro, halę i mieszkanie?

Listopad 15, 2021

Izolacja akustyczna w mieszkaniu, biurze czy na różnego rodzaju halach jest niezwykle ważna. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają na skuteczne wyciszenie wnętrz. Jednym z produktów, które coraz bardziej zyskują na popularności, jest pianka poliuretanowa, która jest kojarzona przede wszystkim z materiałem przeznaczonym do uszczelniania okien i drzwi czy tworzenia termoizolacji poprzez uszczelnienie dachu. W dzisiejszym wpisie omówimy, czym się charakteryzuje pianka PUR i dlaczego warto z niej skorzystać, aby dobrze wyciszyć mieszkanie, biuro czy halę.

Więcej

Jakiej gąbki używa się do produkcji materaców?

Listopad 12, 2021

Dobór odpowiednich materiałów przy produkcji materaców ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa bezpośrednio na późniejszy komfort ich użytkowania, a także wytrzymałość i trwałość. Tylko wysokiej jakości wypełnienia będą w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom użytkowników. Dlatego też materace powstają wyłącznie z odpowiednio dobranych gąbek (pianek) do produkcji mebli tapicerowanych. Jedną z nich jest pianka do mebli typu R. Przekonaj się, jakimi właściwościami się charakteryzuje.

Więcej

Gdzie znajdzie zastosowanie gąbka akustyczna?

Sierpień 19, 2021

Szukanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że nasze życie ciągle staje się wygodniejsze. Trzeba jednak przyznać, że często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną moc mają nawet małe rzeczy, które nas otaczają, a których na co dzień nie dostrzegamy. Jednym z produktów, które dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu może być zaliczany do kategorii rewolucyjnych, jest tworzona przez nas pianka Rebond. Co warto wiedzieć o tym produkcie? I gdzie znajduje on swoje zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Pianka wtórnie spieniona a ochrona środowiska

Maj 10, 2021

Pianka wtórnie spieniona ma zróżnicowane parametry oraz właściwości, które pozwalają na jej zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki procesowi ponownej obróbki, zwanej rebound, pianka wolna jest od szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana do produkcji mebli tapicerowanych.

Więcej