[gtranslate]

Poduszki kompensacyjne

Z pianki regenerowanej wykonuje się m.in. poduszki kompensacyjne. Stosuje się je do obkładania rurociągów na załamaniach sieci preizolowanej przy dużych głębokościach. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej grubości i elastyczności pianki. Można ją bowiem bez problemu ścisnąć do wymaganej objętości, tak aby utrzymać odpowiednią temperaturę i zapobiec przegrzaniu się rurociągu (pianka PUR działa jak izolator). Poduszki kompensacyjne są produkowane w dwóch typach:

  • typ „A” – ma kształt dopasowany do średnicy płaszcza rury;
  • typ „B” – jest prostopadłościenny.

Zapewniamy, że z oferowanej przez nas pianki Rebond, można wyprodukować obydwa rodzaje poduszek i bezpiecznie wykorzystać je do obłożenia rur preizolowanych. Pianka jest odpowiednia również do produkcji innych produktów służących do zapewnienia bezpieczeństwa, m.in. mat dezynfekujących.

Gdzie na sieci preizolowanej wykonuje się punkty stałe?

Poduszki kompensacyjne stosuje się w sieciach preizolowanych na punktach stałych, gdy konieczne jest unieruchomienie rurociągu. Pianka wtórnie spieniona nadaje się do tego doskonale, stąd jej zastosowanie przy budowie wydłużeń cieplnych. Punkty stałe wykonuje się tylko w szczególnych przypadkach i w miejscach takich jak:

  • wejścia do budynków i studzienek;
  • na połączeniach sieci kanałowej z bezkanałową;
  • na ostrych załamaniach rurociągu.

Poduszki kompensacyjne chronią sieć, utrzymują odpowiednią temperaturę wody w rurach i zapobiegają przegrzaniu się rurociągu. W naszej ofercie dostępne są pianki do meblipianka poliuretanowa elastyczna oraz pianka pod panele podłogowe.

This site is registered on wpml.org as a development site.