[gtranslate]

Pianka wtórnie spieniona to produkt, który ma wiele zastosowań. Jego właściwości sprawiają, że może go wykorzystywać dużo branż. Budownictwo, meblarstwo, motoryzacja – we wszystkich tych obszarach pianka wtórnie spieniona stanowi ważny element. W budownictwie wykorzystywana jest do izolacji – tak termicznej, jak i akustycznej. W motoryzacji jej zastosowanie jest podobne do tego, które ma miejsce w budownictwie. Natomiast w meblarstwie piankę wtórnie spienioną wykorzystuje się jako wkład tapicerski różnego rodzaju mebli. Wymienione dziedziny nie stanowią jednak jedynych, w których wykorzystywana jest pianka wtórnie spieniona. Równie ważną rolę materiał ten odgrywa w sporcie.

Materace i maty sportowe

Jakie zastosowanie znajduje pianka wtórnie spieniona w sporcie? Przede wszystkim wykorzystuje się ją do produkcji materaców i mat sportowych. Przedmioty te są niezwykle ważne w bardzo wielu dyscyplinach i w bardzo wielu odmianach sportów. Używać ich można zarówno do indywidualnej gimnastyki rekreacyjnej, jak i do profesjonalnego uprawiania danej dyscypliny. Szczególnie przydatne maty sportowe są w sportach walki. Zawodnicy mają w nich bowiem bardzo często kontakt z podłogą, podczas którego maty chronią ich przed urazami. Jeśli jednak już przydarzy się jakaś kontuzja, to w takim wypadku materace i maty również się przydają. Wykorzystuje się je bowiem podczas procesu rehabilitacji do odbywania zaleconych przez fizjoterapeutę ćwiczeń.

Wykładanie podłóg

Pianka wtórnie spieniona nie musi być jednak wykorzystywana w sporcie wyłącznie do produkcji pojedynczych przedmiotów. Można też wykładać nią całe podłogi. W jakich obiektach sportowych takie rozwiązanie ma sens? Na przykład w siłowniach i na salach gimnastycznych. Zapewnia ono bowiem znacznie bardziej komfortowe warunki do ćwiczeń niż twarde, na przykład parkietowe podłoże. Warto także dodać, że pianką wtórnie spienioną mogą być wykładane nie tylko podłogi obiektów do profesjonalnego uprawiania sportów, ale także place zabaw czy pokoje zabaw – tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne przestrzenie przeznaczone do użytku przez dzieci. Dzięki piance wtórnie spienionej stają się one bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is registered on wpml.org as a development site.