[gtranslate]

W przypadku hodowli niektórych roślin szczególne zastosowanie mają maty wykonane z pianki wtórnie spienionej. Jak wygląda proces ich produkcji oraz gdzie dokładnie się sprawdzają?

Jak produkuje się piankę wtórnie spienioną?

Pierwszym etapem poprzedzającym wykonanie samej maty, jest proces wtórnego spienienia pianki. Wykorzystuje się do tego celu zmielone fragmenty zwykłej pianki, która jest spieniana dzięki przeznaczonym stricte do tego celu urządzeniom. Takie procesy technologiczne sprawiają, że jest ona twardsza, aniżeli zwykła, dzięki czemu ma szeroki zakres zastosowań.

Produkcja mat do hodowli roślin

Po uzyskaniu wtórnie spienionej pianki, można przejść do formowania odpowiedniej wielkości bloków tak, aby powstały maty do hodowli roślin. Proces ten również odbywa się za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu maszyn, które przecinają materiał na mniejsze fragmenty. Co ważne, takie urządzenia są przed przystąpieniem do procesu produkcyjnego programowane przez specjalistów, aby wycięte elementy miały wymiary dokładnie wskazane przez klientów.

Ostatnim procesem produkcji jest pakowanie mat do hodowli roślin, dzięki czemu mogą być bezpiecznie transportowane do miejsca docelowego.

Dlaczego pianka wtórnie spieniona pozwala na hodowanie roślin?

Maty z pianki wtórnie spienionej sprawdzają się w przypadku tzw. upraw recyrkulacyjnych. Jest to hodowla w przypadku której nie wykorzystuje się podłoża organicznego, co w praktyce ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość zapewniania wysokiego stopnia kontroli, a także bardziej ekonomiczne zużywanie się wody.

Największym wyzwaniem jest jednak nadzorowanie podaży odżywek. W tym przypadku niezbędna jest regularna kontrola, bowiem w ciągu nawet jednego dnia, stan rośliny może ulec diametralnej zmianie.

Jak doskonale widać maty do hodowli roślin wykonane z pianki wtórnie spienionej to ciekawy wariant, pozwalający na zintensyfikowanie hodowli. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem takich mat, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is registered on wpml.org as a development site.