[gtranslate]

Ludzie często zapominają lub po prostu ignorują to, jak ogromne ilości zarazków przylegają do obuwia i kół samochodów. Taka postawa w wielu miejscach może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Na szczęście problem ten można bardzo łatwo rozwiązać, stosując dobrej jakości maty dezynfekujące. W jakich warunkach są one absolutną koniecznością?

Czy w gospodarstwie rolnym potrzebne są maty dezynfekujące?

Zajmowanie się zwierzętami hodowlanymi, takimi jak świnie i krowy, nie bez powodu większości osób kojarzy się z brudem i nieprzyjemnymi zapachami. W takich warunkach ziemia to istne siedlisko zarazków, dlatego gospodarze powinni jak najczęściej korzystać z mat dezynfekujących. Oczywiście, dezynfekcji powinny też podlegać koła wszelkich pojazdów rolniczych. Warto tutaj jednak wspomnieć, że wchodząc do obiektu inwentarskiego bez dezynfekcji obuwia można sprowadzić choroby nie tyle na siebie, co zamieszkujące go zwierzęta. W końcu takie wirusy jak wirus ptasiej grypy są przynoszone na teren gospodarstwa między innymi przez ludzi.

Czy do zakładu spożywczego trzeba kupować matę dezynfekcyjną?

Choć nie zawsze przestrzega się tego nakazu, maty dezynfekujące powinny znajdować się w każdym zakładzie spożywczym, od hurtowni żywności przetworzonej, aż po bary i restauracje. Jest to bardzo ważne, ponieważ spożycie posiłku mającego kontakt z bakteriami i wirusami stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia. Ponadto, podanie klientom skażonego jedzenia nie tylko zniszczy wizerunek firmy, ale również będzie miało poważne konsekwencje prawne.

Maty do dezynfekcji w firmach farmaceutycznych i laboratoriach

Miejscami wymagającymi największej sterylności, a jednocześnie najbardziej narażającymi ludzi na choroby są wszelkiego rodzaju obiekty związane z branżą farmaceutyczną. Mowa tu zatem nie tylko o szpitalach, ale również:

 

Niestety, choć w branży medycznej maty dezynfekcyjne są szczególnie zalecane, to nie zawsze widuje się je w wyżej wymienionych obiektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is registered on wpml.org as a development site.