[gtranslate]

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które można wykorzystywać do wykonywania izolacji termicznych czy akustycznych. Wielu osobom trudno zdecydować się na odpowiedni. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością pianka poliuretanowa. Co warto wiedzieć na jej temat, czym się charakteryzuje oraz gdzie i do czego można ją stosować?

Przede wszystkim izolacja budynków 

Na początek warto krótko omówić, czym właściwie charakteryzuje się pianka PE. Otóż jest to substancja porowata, która powstaje w wyniku polimeryzacji etylenu. Materiał, z którego jest wykonana, wyróżnia się odpornością na uszkodzenia albo działanie substancji chemicznych i wilgoci. Ponadto pianka poliuretanowa jest też lekka, dźwiękochłonna, paroszczelna i odporna na pleśń. Warto zwrócić również uwagę na to, że doskonale nadaje się do dalszej obróbki, ponieważ jest bezwonna i bezpyłowa.

Jeśli chodzi o jej zastosowanie, to jest wykorzystywana przede wszystkim do ocieplania budynków mieszkalnych. Jej cechy sprawiają, że skutecznie pełni tę funkcję, a do tego jest lekka, więc można ją zamontować również na starszych konstrukcjach, które są nieco słabsze. Kolejnym zastosowaniem są tak zwane poduszki kompensacyjne. Można je wykorzystywać do obkładania rurociągów na załamaniach sieci preizolowanej przy dużych głębokościach oraz przy budowie wydłużeń cieplnych, na przykład wejścia do budynków i studzienek.

Do czego jeszcze można wykorzystywać piankę PE? 

Zastosowanie pianki PE jest znacznie szersze. Omawiany produkt sprawdzi się też jako pianka pod panele podłogowe, gdzie będzie pełniła funkcję standardowego podkładu, a do tego będzie świetnym materiałem wyciszającym. Warto również wspomnieć o możliwości wykorzystania pianki wtórnie spienionej jako materiał do wyciszenia samochodów. Dzięki niej można skutecznie odciąć się od hałasów powodowanych przez przedostające się przez karoserię powietrze. Co ciekawe, można ją też zastosować jako piankę do mebli. Stanowi wówczas świetny materiał do produkcji siedzisk i oparć. Pianka PE sprawia, że są odporne na odkształcenia, a do tego zachowują estetyczny wygląd na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is registered on wpml.org as a development site.